Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został wykonany na technologii Blockchain i bodajże został uruchomiony w 2009 roku przy użyciu tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych zaś uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów może zostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic i twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash oraz Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, tak aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż cena wtem spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, bowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego wskazane jest i czemu nie pożądane byłoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, tudzież w następnej kolejności rzędu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – zatem użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, ażeby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, żeby ronić pieniądze spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na wielce bezpiecznej technologii blockchain oraz niejako zerowe szanse na włamanie a złodziejstwo kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, tudzież odtąd pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, by użytkownicy przeprowadzili sporo badań zanim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, bowiem zauważono, że parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, tymczasem jego uczestnictwo naraz spadł spośród 90% aż do 38%, i Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple raptownie wzrosły oraz przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustannie dominuje na rynku kryptowalut, ale nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się rozważyć w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz zanieść pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas podczas gdy kilka lat temu nie było łatwo kupić kryptowaluty, przecież obecnie użytkownicy mają wiele dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka a Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą wierzyć oraz sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, mimo to nie odkąd innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna oraz sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę w środku sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz porto Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin a przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax i Zebpay owo dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – który zajmował się wręcz przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans z innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin zaś innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami tudzież blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, by mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami nie zważając na handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno natomiast sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, podczas kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę oraz o ile pasuje kobieta aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu e-mail oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno nawiązać handel monetami ich wyboru.