Postawa zaś zachowanie człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań tudzież predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei ewentualnie obiektów. Wpływa dama na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy wykonywać lub oszczędzać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo prosty strategia robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśliby sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy zaś porażki w życiu zależy od momentu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a niezwykle trudne do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w jaki informacja figura reaguje na swoją postawę. Ta riposta jest względnie pozytywna lub negatywna, w zależności od czasu tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami może lekceważyć iść do szkoły czy też studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby czy też ma odrobinę szacunku do niej prawdopodobnie http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę przez mówienie dokładnie do tej osoby. Na behawior może interweniować mnóstwo czynników pomijając postawą, w tym przekonania na myśl siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne natomiast wygoda. Jest to impreza albo przeciwdziałanie osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który cokolwiek funkcjonuje lub działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w wyraźny sposób. Może owo mieścić ocenę ludzi, spraw, przedmiotów czy też wydarzeń. Takie oceny są nagminnie pozytywne czy też negatywne, niemniej jednak mogą także istnieć od czasu do czasu niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są od czasu do czasu określane jako CAB bądź abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: podczas gdy obiekt, osoba, rafa bądź zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: jak postawa wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje bez liku czynników, które mogą wywrzeć wpływ na to, gdy i z jakiej przyczyny kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wręcz w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego lub mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne a normy społeczne mogą posiadać mocny ranga na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, jak http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się zachowywać w określonej roli bądź kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w ciągu właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się wyszkolić na niemało sposobów. Zastanów się, w jaki sposób reklamodawcy wpływają na Twoje nastawienie aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten przyciągający tudzież ciekawy dzieło malarskie powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się oraz postaw na krzyż obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dzieci spędzają dużo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców a w większości wypadków zaczynają udowadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż u dołu pewnymi warunkami ludzie są bardziej skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są wielokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl wygrać względnie zapodziać w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby przykroić się do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby ludzkie mogą tak przeobrazić swoje nastawienie, by lepiej dobrać je do swojego zachowania. Dysonans poznawczy to zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli czy też przekonań. Aby obniżyć to napięcie, ręce do pracy mogą przeistoczyć swoje postawy, by odzwierciedlić swoje inne przekonania albo rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, jednakże zaczynasz spotykać się z kimś, jaki jest nadzwyczaj chwiejny finansowo. Aby słabnąć energia spowodowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz para możliwości. Możesz uwieńczyć alians natomiast poszukać partnera, jaki jest bardziej pewny finansowo, względnie możesz obniżyć ważność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pośrodku sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz bądź przeobrazić nastawienie, względnie przeistoczyć swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować masywny ranga na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą oraz uczynić jej zmianę.