Niedobór pracowników prawdopodobnie znajdować się doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników przypadkiem być doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, wręcz przeciwnie może, firmy obudzą się zaś dostrzegą symptomatyczny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy zaś niszczą plus firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę zaleta tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, toż owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów poprzednio zgarnięciem sowitych premii.

Mamy ubytek pracowników, a firmy starają się zatrudnić każdego, który jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw natomiast jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, jak rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy stopień skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, tudzież ona powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników niechybny obok tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski raptownie wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu znajdować się pewnym, jestem antagonistyczny opodatkowaniu zysków za pośrednictwem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od momentu zysków. To było w już sam raz. W międzyczasie moja żona i ja robiliśmy kupowanie w sklepie Loblaw, a personel kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, że załoga pierwszej linii są fundamentem firmy tudzież tyczyć się ich dobrze, tudzież nie kiedy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli głęboki sojusz pomiędzy zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy natomiast ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: strategia pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm natomiast traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to wręcz przeciwnie niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły kwartał w charakterze nagrodę, ergo wykorzystują pracowników oraz fałszują wyniki w ciągu kolejny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za sprawą rząd. Jednak popieram uregulowanie Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, który został przyjęty za sprawą Izbę a jest rozpatrywany przy użyciu Senat, nawet jeśli być może dysponować owszem nieznaczny znaczenie na okup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na okup akcji, naraz wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni również podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu przy użyciu piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo dodatkowo nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od momentu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proszek objawienie w 2019 roku zaś zdecydował, że maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy tudzież ekspresowo je porzucił a wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii w dalszym ciągu odchodzili od chwili tych frazesów.