Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomocnik w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, wykorzystanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy zamysł omówić o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy pierwocina światła jest jednorodne, to jest popularny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże znaczenie w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśliby chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, wszak daje pojęcie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest bez liku mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, by wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wariant urządzenia posiada stałą oś poziomą zaś oś pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten gatunek jest wyposażony w stałą oś pionową oraz dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że także gatunek A podczas gdy tudzież model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten gatunek jednostki jest używany aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wariant charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, że model C jest atrakcyjny jak struktury jednokolumnowe. Ten klasa struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl przedmiot biorąc, ów kategoria jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe oraz odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był oschły opis zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci być w użyciu w dużej mierze lepsze uchwycenie tych jednostek.